26.01.17 14:28 608

Лютий: Хотілося б, щоб проект ПФК Суми був на довгі роки

У середу, 25 січня, в Сумській облдержадміністрації було підписано тристоронню угоду між ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання", китайською інвестиційною компанією "Smart-Mentors Ltd" з Гонг-Конгу і власне адміністрацією, яка виступила посередником між клубом та інвестором.

Нагадаємо, в кінці минулого року ходили чутки, що команда може знятися з чемпіонату. "Сумське НВО" мало і досі має проблеми з виплатою зарплати 8-тисячному колективу. Останні виплати на підприємстві пройшли за вересень 2016 року. Та й сам клуб періодично потрапляв у зведення департаменту соціального захисту населення Сумської міськради за борги із зарплати. Потрібно було шукати інвестора, і ось він знайшовся...

Як було заявлено під час підписання угоди, Сумське НВО, будучи соспонсором, буде продовжувати надавати команді поле (стадіон "Ювілейний" також належить Сумському НВО), проживання, харчування та оплачувати транспортні витрати. Відповідно китайці вкладаються у гравців, тренерів, підготовку до сезону. Суму вкладених коштів не озвучували, але це кілька сот тисяч доларів, тобто кілька мільйонів гривень.

Як заявив генеральний директор Сумського НВО Олексій Цимбал, поки мова не йде про продаж клубу. Його поки передали в управління до кінця сезону. Далі будуть переговори - або продовжувати інвестувати на паях, або продаж. Також ведуться переговори про продаж стадіону "Ювілейний".

Вже оголошено, що новим головним тренером буде олімпійський чемпіон Сеула-1988 Володимир Лютий, останнє місце роботи якого був грузинський "Зугдіді" (останнє місце в підгрупі - 6 очок у 12 іграх). Володимир Лютий у свою чергу оголосив, що йому будуть допомагати Сергій Краковський в якості тренера воротарів і Юрій Куліш як асистент головного тренера. Обидва досить відомі у футболі люди. Сергій Красовський працював у "Металурзі" (Запоріжжя), "Дніпрі", "Динамо" (Київ), "Зірці" (Кропивницький), "Арсеналі" (Київ), "Кубані" (Краснодар), "Астані" та "Кривбасі" (Кривий Ріг). Юрій Куліш працював у "Чорноморці" (Одеса), "Шерифі", "Тирасполі", "Динамо" (Мінськ), "Арсеналі" (Київ), "Кубані" та "Локомотиві" (Москва).

Спортивним директором клубу став азербайджанець Ільгар Набієв, з яким Лютий встиг попрацювати в Молдові. Однак як гравець Набієв завершив кар'єру два роки тому. З тих пір працює як раз у китайській фірмі. Саме він умовив партнерів вкласти кошти у футбол. Потрібно було тільки знайти відповідну команду. А, знаючи добре Лютого, запропонував йому взятися за проект разом.

 

UA-Футбол зв'язався з Володимиром Лютим, щоб він відповів на питання, що цікавлять.

- Розкажіть, як з'явилися на вашому горизонті китайці?
- Свого часу ми працювали з Ільгаром [Набієвим], тому коли він мені запропонував такий варіант, я не відмовився. У нього були інтереси в Україні. Залишалося тільки знайти команду. Мені цікаво працювати в новому місці, особливо, коли є чіткі цілі і фінансування. Сподіваюся, з цим проблем тепер не буде.

- Ви раніше були в Сумах?
- Так, минулого року. Мене запрошував колишній президент "Барси", показати можливості клубу. Але потім вони знялися з чемпіонату в другій ліги.

- Бачили гру команди?
- Так, бачив відео.

- Розкажіть про найближчі плани.
- Уже завтра ми починаємо перегляд місцевих хлопців, яких ми не знаємо, не бачили, які можуть претендувати на місце в складі. Поки це будуть сумчани. Це не складе нам зайвих витрат. Приїхали, потренувалися, показали себе ...

- Де проходитимуть тренування?
- Або на "Барсі", або в залі. Зараз в Сумах холодно.

- А чи не сумчани?
- Звичайно, є такі, яких би ми хотіли бачити в команді, контакти є. Але поки рано говорити. Є нюанси - у когось є контракт, хтось вже готується з іншою командою.

- З нинішніх сумських контрактників всі залишаться в команді?
- Будемо всіх дивитися. Наскільки я знаю, пару чоловік там сильних. Решта повинні підтягуватися, щоб вирішувати поставлені завдання.

- Ви заявляли, що в лютому монада полетить на збори до Туреччини?
- Так, є такі плани. Поки потрібно команду зібрати. Плани такі є. Перед нами стоїть завдання - не нижче шостого місця. Я думаю, це хоч і складне, але посильне завдання. Звичайно, залишилося мало часу і до початку сезону, і в самому чемпіонаті. Нам головне зараз зробити стабільний боєздатний колектив, який радував би своєю грою уболівальників і залучав їх на стадіон. Я бачив, як розвивають футбол у різних країнах, перш за все в Німеччині. Думаю, нам це буде під силу.

- Якщо не вийде виконати завдання, що далі?
- За підсумками сезону будемо дивитися. Навіть думаю раніше - ще до травня буде видно, на що ми претендуємо. Хотілося б, щоб цей проект був на довгі роки. Завдання амбітні - вихід до Прем'єр-ліги, самоокупність. Будемо працювати…

Нагадаємо, зараз "Суми" знаходяться в турнірній таблиці на 16-му, третьому з кінця, місці, а через півтора року планують виступати вже в Прем'єр-лізі.

Джерело:ua-football.com


Коментарі (0)

Зареєструйтесь, щоб залишити коментар